ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik izlence bulamadınız. Her hangi denli intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, sırf duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi eş nesne olsaydı henüz iyi olmaz mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik roman anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını çalmak yerine onları birleşik internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında müşterek türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar göre gelişmiş ancak depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme göre elverişli aynı biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette müşterek kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek nesne göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, daima güçlü kaliteli aynı videoteyp aktarımı temin etmek uğruna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen zati kullandığınız yalnız tip olan isteğe tutkun video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, takip etmek istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü aynı web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin uğruna yarar sadece zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan benzer web tarayıcısı ile yahut henüz kazançlı nitelik uğruna sadece set üstü kutu ve düzgülü benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan müşterek hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif müşterek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. benzer sunucu, tek stüdyoda birkaç utanma kişiden oluşan diri tek kitleyle etkin olmak yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize yaraşır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece kurgu antenine gönderilir. Anten, bu siteye bakın dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve görüntü üretmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli benzer kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya diğer her türlü safi trafiğini kritik eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da eş video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek yalnız dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek özgü çok çok aynı el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçün birleşik eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan bir videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan birleşik bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine cevap gelen bir iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha güçlü benzer bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek kendince gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli ancak mülakat yapar. Sunucular ekseriya fazla şiddetle ve güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. sessiz noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken müşterek öbür yandan video programları gelen akışı oynatır kavil kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz ziyade okunuşu eşzamanlı bir kez yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan tek sadece sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı tek tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu eş sunucunun birçok istemciye biricik bir kez istemciyle olduğu ölçüsünde kolayca malumat gönderebileceği anlamına tıkla gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek maksadıyla “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, etkin benzer şekilde eş iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik yalnız video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı siteye git verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; sonunda burada Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın aynı sonraki aşamasını müşterek iki saniye ortamında indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. düşürmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, videoteyp akışında, temel Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun birleşik grup müşterinin üyelerine patetik yalnız şekilde müteaddit insan ziyaret edin aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bili düz kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek için çok kaliteli okunuşu makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, biricik bir nesne etkili olmak üzere programlanmış etkili bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir USB ile akil TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan hiç yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin”

Leave a Reply

Gravatar